uLI – Ultimate LI

30.6. 2017

Ultimate LI je naše vlastní implementace „Lenz Interface“ vyvinutá Janem Horáčkem a Michalem Petrilakem. LI umožňuje spolehlivé připojení počítače k XpressNETu přes USB.

Více informací na samostatné stránce projektu.

Před nějakou dobou jsme si v klubu všimli, že LI v NanoX se občas chová velice prapodivně, například se po několika hodinách provozu náhodně pokazí komunikace. Proto jsme se rozhodli vyvinout si vlastní LI.

Naše LI se jmenuje Ultimate LI (uLI), je plně opensource a openhardware. Vejde se do krabičky o rozměrech 66×47×24 mm a v počítačí se tváří jako standardní sériový port. Lze proto použít například s JMRI jako Lenz LI101F.

Výkres DPS je k dispozici na githubu (uLI-04), stejně tak firmware. V README na githubu je k dispozici detailní dokumentace hardwaru i firmwaru.

Při připojování z počítače zvolte libovolnou rychlost sériového portu (rychlost je dána rychlostí USB, které vede přímo do procesoru PIC18F14K50) a žádnou kontrolu toku (no flow control).

uLI jsme testovali na výstavě MENDELU 2017, kde se osvědčilo. Pokud i vy máte problémy s LI, neváhejte využít naše otevřené řešení!

A přispějte do repozitáře vlastními vylepšeními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *