První týden výstavy za námi

17.4. 2023

Trochu mě před zahájením výstavy mrazilo v zádech – proč? No je to vlastně premiéra v nových prostorách a vše nové, nevyzkoušené – to může způsobit pěknou polízanici…

Navíc je mi dobře známo, že jsem sliboval výstavu po letním stěhování na Dukelskou již na podzim – no prostě jsme to všechno nestihli ! Práce na úpravách prostor bylo víc, než jsme čekali, a i kolejiště bylo potřeba upravit – všimněte si nového rámu mezi Hradem a Břízkami (ještě bez krajiny, bude tam vlečka a vesnice a řeka a mosty a…), a i modulovka se musela zamotat trochu jinak…

Nicméně první čt-pá-so-ne kolečko je za námi. Návštěvníci si nás v Husovicích našli, dokonce jsme potkali i několik známých tváří z výstav na Mosilaně i z řad prodejců modelů a zastupitelů městké části Brna Sever. I nějaká ta „média“ jsme absolovovali – a jsme tomu rádi (nebo jsme za to rádi??) !

Dnes, v nevýstavní klubovní pondělí čistíme „anlágu“ a  měníme vozidla – opouští nás dnešní epocha, Railjet, Regiojet, Vectrony, Kvatra, Esmeralda a modrý nátěr Najbrt – to vše jde do „depa“ a vládu převezmou 70-80 léta minuého století.
Takže se těšte na Brejlovce, Bardotky, Kocoury, Laminátky, Krysy, Singrovky a Hydry a samosebou i nesmrtelné Šukafóny.
A že nevíte, které mašince která přezdívka patří? Přijďte, vysvětlíme, ukážeme!

Jo – a ještě jedna drobnost – jestli vám někdo bude nabízet nějaké zbylé vstupenky z předprodeje tak vězte, že je to podvodník. Takže na to nereagujte a přijďte, vstupenek je dost, zájem je sice velký ale nikoho z vás na ulici rozhodně stát nenecháme!

 

A nějaká videa jako pozvánka? Třeba tady!

Jirka Veselý, předseda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *