🏗📦 Nová klubovna na Dukelské třídě

27.1. 2022

Náš klub včetně velkého klubovního kolejiště se bude stěhovat, a to na adresu Dukelská třída 59b, Brno-sever (Husovice). Více v pokračování článku.

Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli v hledání nové klubovny. Před podzimní výstavou na Mosilaně pro nás vypadala situace až beznadějně, výstava nám však pomohla. Dostali jsme více nabídek, některé v Brně, některé v okolí Brna. Moc vám za ně a za pomoc s hledáním nové klubovny děkujeme! Speciálně děkujeme městské části Brno-sever a zejména panu místostarostovi Davidu Alešovi za poskytnutí prostor vhodných pro klubovní činnost za podmínek adekvátních neziskové formě klubu.

Nyní několik základních údajů.

Kdy se budete stěhovat a co všechno se bude stěhovat?

Budeme stěhovat všechno, co je teď na Mosilaně. Hlavním těžištěm bude velké klubovní kolejiště H0, které se přestěhuje celé včetně modulovky H0. Do nových prostor ho budeme muset upravit, můžete se tak těšit, že se kolejiště trochu promění. Ale nebojte – zmenšování to nebude :).

Stěhování plánujeme na jaro–léto 2022. Bude to fůra práce a my doufáme, že se nám vše podaří. Pokud vše půjde dobře, rádi bychom v nových prostorách zorganizovali podzimní výstavu 2022.

Budete něco měnit na formátu činnosti klubu?

Základní okruhy činnosti klubu zůstávají, v nových prostorách by měly probíhat:

  • kroužky mládeže – celoročně;
  • výstavy;
  • klubovní dny (práce na kolejišti);
  • školení, semináře, …

Velký rozdíl bude v tom, že v nové klubovně se bude topit. To nám proti současným prostorám v areálu bývalé Mosilany umožní cca 3 měsíce činnosti navíc. A to není málo! Kroužky přes zimu budou probíhat na Dukelské, vedle kroužků budeme moci za dlouhých zimních večerů zvelebovat i naše kolejiště.

Co modulovka TT?

V tomto tématu zatím nemáme úplně jasno, ale zatím to vypadá, že modulovka TT zůstane trvale na MENDELU.

Co se teď děje?

Aktuálně (leden 2022) probíhají administrativní kroky spojené se zpřístupněním nových prostor. Pracujeme na nájemní smlouvě, zařizujeme přípojky energií. V prostorách je bývalá herna s bowlingovou dráhou a dalším vybavením. Všechno toto vybavení musíme demontovat a prostory uzpůsobit našim potřebám. Bude to hodně práce, tak nám držte palce!

Jaké jsou vaše dlouhodobé plány v nových prostorách?

Pokud vše půjde dobře, rádi bychom v horizontu několika let začali s předělávkou nejstarších částí kolejiště – Depo a Břízky. Nové prostory nám umožní kolejiště zvětšit, takže se můžete těšit na nové, moderní, větší a lepší kolejiště.

Jedna odpověď na „🏗📦 Nová klubovna na Dukelské třídě“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *