Kroužky na dálku

19.3. 2021

V rámci kroužků na dálku skládáme balíčky s doplňky na kolejiště. Kromě cihel a cívek na fotkách jsme si ještě vyzkoušeli výrobu propustků ze styroduru. V druhém balíčku jsme tvořili palety a zásněžky. Někteří z nás pokračují na skladišti 353/H z loňského roku. Bohužel se vídáme jen na dálku, tak se výtvory můžeme pochlubit aspoň touto cestou.

Trochu z jiného soudku si někteří zkusili vyrobit grafikon na naše kolejiště. Sešel se nám jeden kompletní grafikon na kolejiště H0 i na TT. Hned jak nám to situace dovolí, oba dva si zkusíme odjezdit.

Letos se nekonaly ani krajské a republikové soutěže modelářů. Přitom online je dnes možné téměř cokoliv. Abysme se mohli pochlubit se skladišti, udělali jsme si vlastní soutěž pro všechny členy SMČR. Kromě skladišť se nám sešlo i pár dalších hezkých modelů.

Ani v roce 2021 snahu nevzdáváme a pokračujeme na dalších balíčcích. V další várce drobností na kolejiště máme kadibudky a dva žebřiňáky. Schůzky doplňujeme prezentacemi a zajímavými videi, na YouTube jsou kvanta mondelářské inspirace i odborných videií o skutečné železnici.

Ale protože začínají mít všichni sezení u počítačů plné zuby (škola, práce, kroužky), tak nejlepší je stejně ruční práce a koukání na ty naše titěrné modýlky.

Zima je ideálním časem na dokumentování staveb a zkoumání vegetace. Většina vegetace opadá nebo ustoupí a odkryje výhledy, které v létě nejsou. U stromů je vidět struktura větví, jejich koruny, stejně tak u keřů. Vrháme se tedy na tvorbu modelové vegetace. Tentokrát ve znamení „rychle a levně z pohodlí domova“. Na náš web tak vznikly nové návody, koukněte do rubriky Návody a postupy.

V pořadí třetí balíček obsahuje stavebnice beden a konečně i nějakou pořádnou stavbu. K tomu se ale ještě dostaneme…

Spolu s třetím balíčkem jsme zahájili sérii výukových sezení 3D modelování. Ten, kdo si zvládne oměřit nebo sehnat kvalitní podklady a zároveň umí kreslit ve 3D, ten si zvládne vyrobit úplně cokoliv na 3D tiskárně a to se v dnešní době prostě hodí. Pro kreslení používáme online nástroj Onshape. Ten je ve verzi pro hobbíky zdarma. Vše, co tvoříte je veřejné, ale to se dá překousnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *