Bude další naše výstava „podzimní“ ?

26.9. 2023

Ahoj a dobrý den,

Dlouhé roky jsme zvyklí po návratu z prázdnin „kopnót do vrtule“ a začít připravovat modely, klubovnu a kolejiště na nadcházející podzimní výstavu.

Aktualizace leden 2024:

Rekonstrukce domu na Dukelské třídě 59b stále probíhá. Měla být dokončena do podzimu 2023, ale současný termín dokončení vypadá na konec roku 2024. Dokončená je rekonstrukce sklepních prostor, výměna oken a dveří. Čeká nás výměna střechy a vnější zateplení domu. Vše je pokryté vrstvou prachu, suti a vody. Elektřina funguje částečně, záchody chybí, činnost je utlumená. Není to veselý pohled ale věříme, že se ještě v roce 2024 v klubovně potkáme.

 


Původní článek:

Po stěhování z Mosilany jsem strašně rádi vyměnili lopaty a kango za skalpely a airbrush pistolku a uspořádali jsem pro veřejnost výstavu v nové klubovně na Dukelské ulici. Mysleli jsme, že to tak bude napořád, ale ono ejhle! Dům, ve kterém sídlí naše klubovna, dostal zelenou pro rekonstrukci.

Kdo pojede kolem, přesvědčí se, že nekecám – dům je momentálně v lešení, fasáda  čeká na zateplení, nová okna a dveře.

A co naše kolejiště ?

Z kolejiště jsou vymontované dva rámy – rám Města a nový spojovací rám. Kolejiště je odtažené ode zdi – místo na výměnu těch véélikých oken do ulice, schovává se pod igelitem a statečně vzdoruje nánosům stavebního prachu.

Na obrázku Ivoš vysekává drážku do zdi – výjezd na modulovku bude schovaný do zdi a cestička za kolejiště na Lesnou se trošku rozšíří. Ta trubka od topení, co tam zavazela, je už taky pryč…


V kroužkárně jsou zazděná původní okna a čeká se na instalaci světlíků do stropu. Ze spojovací části jsme demontovali původní obložení z lamina a za ním se objevila tři nová okna.


No a když to sečtu a podtrhnu – ta výstava, na kterou všichni tak čekáte (jasně že i my jsme natěšení), asi podzimní nebude… Po ukončení stavebních prací nás čeká uklízet, vysávat, uklízet, vysávat a pro změnu vysávat a uklízet… Myslím, že střízlivý odhad konání výstavy je něco kolem Vánoc.

Prosím tedy o trpělivost – vydržte ještě chvíli, přece vás nebudeme zvát na staveniště! Věříme, že dům po rekonstrukci bude pěkný a bude se nám tam dobře modelařit. Ale teď : „Vydrž Prtˇka, vydrž!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *